Onze eerste AI Hackathon: dit is wat er gebeurt als je gewoon begint

Op dinsdag 7 juli kwamen we samen in stadion De Vijverberg van De Graafschap. We kwamen niet voor een potje voetbal, maar wel voor iets wat minstens zo leuk is: onze eerste AI Hackathon.
Met 11 collega’s, één gedeelde ambitie en een gezonde dosis nieuwsgierigheid gingen we de dag in. Geen PowerPoints, geen brainstormsessies over wat AI ooit zou kunnen. Gewoon bouwen.
En dat voelde goed.
Waarom een hackathon? Omdat praten niet genoeg is
AI is overal. Op LinkedIn zie je dagelijks posts over automations, flows en tools die beloven het werk over te nemen. Maar onder veel van die beloftes zit een matige prompt die matige output genereert. Dat is niet waar wij voor staan.
Wij geloven dat je AI alleen leert begrijpen door ermee te werken. Door te bouwen, te falen, bij te sturen en door te gaan. Daarom besloten we onze persoonlijke ontwikkeltijd samen te brengen in één dag: gericht, concreet en met een resultaat waar we daadwerkelijk iets aan hebben.
We zien dat veel organisaties hier weinig tijd voor maken. Ze praten vooral over AI-strategie terwijl ze wachten op het perfecte moment. Op dat moment kan je niet wachten, je moet het gewoon doen.

Drie teams, één richting
We splitsten ons op. De teams werden niet willekeurig gekozen, maar op basis van waar ieders kennis het meest waardevol was. Drie teams, drie focusgebieden, en de afspraak dat het werk van de één het werk van de ander versterkt.
Team 1 — Kim, Bernie en Jamie gingen aan de slag met het verzamelen van context voor het Booosters-project. Geen toeval dat juist zij samen zaten. Kim is gespecialiseerd in het bouwen van skills en weet als geen ander hoe je AI echt iets leert. Bernie bewaakt als projectverantwoordelijke het grotere geheel. Jamie is dagelijks bezig met hetzelfde project. Samen bouwden ze aan de basis: een agent die context verzamelt die andere agents slimmer maakt. Een les die we straks ook voor klanten kunnen toepassen.
Team 2 — Timo, Anna, Jan en Aniek pakten het Girai-project op. Zij hebben hier de meeste voorkennis. Ze weten hoe het project in elkaar zit, wat de doelgroep verwacht en hoe goede output eruitziet. Die kennis maakte hen bij uitstek geschikt om een content agent te bouwen die zelf bepaalt welke sub-agents hij inschakelt. Een strategie-agent, een LinkedIn-content-agent, een nieuwsbrief-agent. De hoofdagent coördineert. Op deze manier is er in het proces geen handmatige sturing meer nodig. Alleen nog een controle van content marketeer die checkt of de output klopt
Team 3 — Arthur, Talha en Mark zorgden voor de technische laag. Programmeurs en data-specialisten die dagelijks bezig zijn met automatisering en AI. Zij bouwden de tools die alles werkend maken: een automatische WordPress-draft inclusief afbeelding, en een directe LinkedIn-publicatie via een API.
Calvin liep die dag tussen alle teams door. Dat deed hij om ons verder te helpen met zijn AI-kennis en om ons vooral kritisch te bevragen: waarom doen we iets? En hoe past dat in de logica?
Een goed resultaat
Aan het einde van de ochtend hadden we drie bouwstenen die samen één groter geheel vormen. Geen dubbel werk, alles samenvoegbaar en een basis waar we de volgende dag direct op verder kunnen bouwen.

Samen weet je meer dan alleen
Dit is wat #durftedelen in de praktijk betekent.
Dat zit ‘m vooral in onze kennis op tafel leggen en met elkaar delen. Bijvoorbeeld: een content marketeer deelt het proces van een blog schrijven met een data specialist. De data-specialist kijkt waar efficiëntieslag mogelijk is en wat daarvoor nodig is. Hij deelt vervolgens hoe hij dat voor zich ziet en waarom.
Op die manier weet je aan het einde van de dag meer dan aan het begin. En dat komt vooral doordat je het hele team bij elkaar hebt gehad.
Zo kom je verder. Als specialist, en als team.
En nu?
Wat we op 7 juli hebben gebouwd, verdwijnt niet onder in de la. We gebruiken het als onderdeel van hoe we campagnes opzetten, content produceren en resultaten realiseren.
En daar het stopt daar niet. De kennis die we die dag hebben opgedaan en de tools die we hebben gebouwd, zetten we ook in voor onze klanten. De content agent die zelf bepaalt welke sub-agents hij inschakelt, de context die agents slimmer maakt, de automatische publicatie van content: dat zijn meer dan interne hobbyprojecten. Dat is hoe wij jouw marketing efficiënter, sneller en slimmer maken.
Jij hebt kennis over jouw bedrijf. Wij hebben kennis over performance marketing, data en AI. Die kennis delen we, ook als het gaat om wat we zelf leren en bouwen. Zo komen we samen verder.
De tweede hackathon is al gepland. Want als je eenmaal begint met bouwen, stop je niet meer.

